Jestes w: Usługi

Program NORMA

Program NORMANorma PRO to program służący do profesjonalnego tworzenia kosztorysów obiektów lub robót budowlanych. Można go stosować do szacowania kosztów przez inwestora jak i ustalania ceny przez wykonawcę w pracach planowanych czy rozliczania już wykonanych projektów. Dzięki swojemu przyjaznemu interfejsowi oraz bogatej funkcjonalności Norma PRO stała się jednym z najpopularniejszych w kraju programów kosztorysowych dla budownictwa i branż pokrewnych.

Normę PRO doceniają zarówno początkujący kosztorysanci jak i ci którzy są expertami w tym fachu. Na co dzień ponad 20 tys. profesjonalistów pracujących w inwestycjach, działach przygotowania produkcji lub biurach projektowych tworzy kosztorysy budowlane przy pomocy tego programu kosztorysowego lub też jego jego prostszej wersji Norma STANDARD. Pracując w programie Norma PRO kosztorysant może wybrać dokument: inwestorski, ofertowy lub powykonawczy, zgodny z zaleceniami FIDIC czy też sam przedmiar.

Program kosztorysowy Norma PRO umożliwia mu łatwe odnalezienie potrzebnej technologii z bazy prawie 330 dostępnych katalogów KNR. Opisują one typowe prace ziemne, ogólnobudowlane, instalacyjne różnego typu, drogowe i inne specjalistyczne. Norma PRO wylicza nakłady Robocizny, Materiału i Sprzętu wykorzystując przedmiar lub wprowadzony obmiar. Program do kosztorysowania pozwala na wypełnianie książki obmiarów na jednym stanowisku a kalkulowanie kosztów bezpośrednich budowy na kolejnym. W ten sposób specjaliści z różnych dziedzin łatwiej i skuteczniej współpracują ze sobą przy tworzeniu kosztorysów szczegółowych. Mogą je wyceniać stosując własne doświadczenia i bazy RMS lub też sięgając po specjalistyczne wydawnictwa takie jak Intercenbud, Orgbud-Serwis czy Sekocenbud. Norma PRO znacznie przyspiesza proces wyceny kosztorysu nakładczego zwanego też ślepym. Obliczanie wartości inwestycji może się odbywać zgodnie z wzorem opublikowanym w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dn. 18 maja 2004 w sprawie określania metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego który jest stosowany w dokumentacjach przetargowych w oparciu o Prawo Zamówień Publicznych.

Zrealizowane usługi

Dane kontaktowe

Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe STIS

  • Adres:      Dąbrowice 245
                    96-124 Maków
  • Telefon:    602-77-96-02
  • TEL/FAX:  (46) 833-61-78
  • Email:       stis@ stis.pl
  • WWW:       stis.com.pl